Aktualności

Dochód z licytacji głównej wyniósł 80 tysięcy złotych, fot. Andrzej Goiński
Dochód z licytacji głównej wyniósł 80 tysięcy złotych, fot. Andrzej Goiński

Podsumowujemy balowe aukcje charytatywne

Gitara z autografem Stinga oraz grafika Zdzisława Beksińskiego to najdrożej wylicytowane przedmioty podczas siódmego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się 21 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Dochód z licytacji głównej wyniósł 80 tysięcy złotych, kolejne 70 tysięcy złotych zebraliśmy podczas licytacji „cichej”.

 

Na dochód z balu, który w tym roku organizowaliśmy wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Grudziądza Robertem Malinowskim złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów i loterii fantowej. Wsparcie trafi na konta pięciu instytucji z regionu niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Kuchni św. Alberta w Bydgoszczy, toruńskiej Fundacji Światło, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku sióstr orionistek oraz domów pomocy społecznej w Chełmnie i Świeciu prowadzonych przez siostry szarytki.

 

Przedmioty na licytację przekazało 130 darczyńców – dyplomaci, instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości z całej Polski. Wśród nich byli między innymi prezydent Andrzej Duda, Maciej Stuhr, Rafał Blechacz, Andrzej Seweryn, Kamil Stoch, Mieczysław Ziomek, Anna Maria Jopek i Zbigniew Wodecki, władze gruzińskiego regionu Imeretia oraz ambasador Japonii Shigeo Matsutomi.

 

Podczas balowej licytacji głównej gitara z autografem Stinga osiągnęła cenę 15 tysięcy złotych. Tyle samo zapłacił nabywca grafiki Zdzisława Beksińskiego. Grafika Jerzego Dudy-Gracza została sprzedana za 13 tysięcy złotych, „Matka Boża Ostrobramska” Krystyny Szalewskiej (akwaforta) osiągnęła cenę 8 tysięcy złotych, Rysunki Zbigniewa Lengrena z „Profesorem Filutkiem” – 6 tysięcy złotych, a biżuteria srebrna z perłami od Katarzyny Żak – 5 tysięcy złotych. Uczestnicy balu kupili też trzy „koty w worku” za łączną kwotę 16,5 tysiąca złotych. W jednym z nich był miód, za który nabywca zapłacił 5,5 tysiąca złotych.

 

Kolejne 140 przedmiotów zakupiono podczas trwającej przez cały wieczór licytacji „cichej”. Suma zebranych w ten sposób środków to 70 tysięcy złotych. Najdrożej sprzedany przedmiot to panorama Grudziądza autorstwa Krzysztofa Candera, za który nabywca zapłacił 3,2 tysiąca złotych. Najpopularniejszym przedmiotem była mosiężna replika kopernikańskiego astrolabium, którego cenę podbijano 25 razy (ostatecznie wylicytowano go za 3,1 tysiąca złotych). Inne wysoko licytowane dary to między innymi obraz Alicji Pochopień-Kuźniarz „Pałac Prezydencki” od prezydenta Andrzeja Dudy, obraz Jerzego Stachury „Nocne żeglowanie”, płyta winylowa z autografem Stinga oraz kombinezon zawodnika GKM Grudziądz. 

 

Podczas loterii fantowej sprzedano też 313 losów za 50 złotych każdy. Konto zbiórki zasiliło w ten sposób kolejne 15,6 tysiąca złotych. Sprzedawane przez harcerzy kolorowe losy przygotowały podopieczne Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku sióstr orionistek

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 stycznia 2017 r.