Aktualności

fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Podsumowanie 2020. Na rzecz bezpieczeństwa

Nowe samochody dla policji, unijne miliony na wozy strażackie i sprzęt dla ochotniczej straży pożarnej oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych – tak samorząd województwa kujawsko-pomorskiego inwestował w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Na początku 2020 roku siedem kujawsko-pomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrało kluczyki do nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Umowa o dofinansowanie zakupu kolejnych dziewiętnastu samochodów ratowniczo-gaśniczych i motopomp, za ponad 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, została podpisana w grudniu 2020 roku.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców samorząd województwa wspiera także kujawsko-pomorską policję. W wrześniu do każdej z dziewiętnastu komend miejskich i powiatowych trafił co najmniej jeden nowy samochód marki Kia Ceed, zakupiony ze środków budżetu województwa.

 

Każdego roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera także finansowo działalność patrolową Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i organizowane przez WOPR akcje profilaktyczne. W 2020 roku przekazaliśmy na ten cel 120 tysięcy złotych.  

 

W listopadzie prezes kujawsko-pomorskiego WOPR-u podpisał umowę na dofinansowanie z RPO organizacji szkoleń z kwalifikowanej pierwszej pomocy, kursów zawodowych dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych i płetwonurków. Kursy te ruszą w 2021 roku, przeszkolonych zostanie blisko tysiąc osób, za 3,5 mln zł.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

25 stycznia 2021 r.