Aktualności

Agata Naskręt w trenerem Sławomirem Gawineckim, fot. www.nowosci.com.pl
Agata Naskręt w trenerem Sławomirem Gawineckim, fot. www.nowosci.com.pl

Pływaczki na medal

Agata Naskręt, Kinga Paradowska i Gabriela Michałowska – pływaczki z regionu i stypendystki marszałka województwa wystąpią w nadchodzących mistrzostwach Europy. To efekt ich dobrych startów w mistrzostwach Polski.

 

Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców na basenie 50-metrowym (olimpijskim) odbyły się w Łodzi. Znakomicie wypadły w tej imprezie zawodniczki z Bydgoszczy. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz) zdobyła złoty medal na 200 m stylem grzbietowym z wynikiem 2:13,35. Stypendystka marszałka sięgnęła także po dwa srebrne krążki na 100 m grzbietem – 1:01,68 oraz 50 m grzbietem – 0:28,63. Ten ostatni wynik to nowy rekord Polski w kat. młodzieżowców (19-23 lata)! Sukcesy w Łodzi zaowocowały powołaniem 20-letniej bydgoszczanki na mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w sierpniu w Glasgow.

 

Na najwyższym stopniu podium w Łodzi stanęła także Kinga Paradowska (MUKS Piętnastka Bydgoszcz). Stypendystka marszałka okazała się najszybsza na 200 m stylem zmiennym z wynikiem 2:17,03. Bydgoszczanka uzyskała kwalifikację na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się na początku lipca w Helsinkach.

 

Gabriela Michałowska (MTKP Delfin Toruń) to niepełnosprawna pływaczka, która także otrzymała powołanie na mistrzostwa Starego Kontynentu. W dniach 14-22 lipca w Paryżu odbędą się pierwsze Igrzyska Europejskie Sportowców Niepełnosprawnych Intelektualnie. Torunianka dzięki dobrym wynikom znalazła się w reprezentacji Polski  prowadzonej przez ogólnopolskie stowarzyszenie „Sprawni Razem” .

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

27 czerwca 2018 r.