Aktualności

Otwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Otwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Place zabaw na dzień dziecka

W środę (1 czerwca) odbyło się uroczyste przekazanie do użytku trzech placów zabaw oraz dwóch siłowni zewnętrznych zlokalizowanych w gminie Strzelno (powiat moglieński), w którym udział wzięła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Mieszkańcy Cienciska, Młynów i Stodół zyskali nowe miejsca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzięki dofinansowaniu z marszałkowskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – te słowa Janusza Korczaka chciałabym sparafrazować – „Cały świat powinien zrobić wszystko, żeby dzieci mogły się uśmiechać”. Za sprawą dofinansowania z Unii Europejskiej, pracy urzędników urzędu marszałkowskiego i Urzędu Gminy Strzelno oraz determinacji burmistrza Dariusza Chudzińskiego, możemy sprawić by dzisiaj dzieci z gminy Strzelno mogły pełną piersią śmiać się i bawić na otwartych placach zabaw – mówi przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

 

Zadanie „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz rozwój lokalny na obszarach wiejskich poprzez budowę placu zabaw z siłownią zewnętrzną w Młynach i Stodołach oraz budowa placu zabaw w Ciencisku” zyskało prawie pół miliona złotych ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 700 tysięcy złotych. Urządzone na nowo tereny, poza wyposażeniem i sprzętami, zyskały bezpieczne nawierzchnie do zabawy, otaczającą kostkę brukową, trawnik i elementy małej architektury.

 

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał prawie 20 milionów złotych w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” w ramach PROW na lata 2014-2020. Na liście znalazły się 64 projekty, których realizacja pozwoli mieszkańcom mniejszych miejscowości z naszego regionu korzystać z nowych i zmodernizowanych placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk czy stref rekreacji.

 

Czytaj: Wsparcie na kształtowanie przestrzeni wsi i mniejszych miast

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 czerwca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2022 r.

 

Otwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie placów zabaw w gminie Strzelno, fot. Andrzej Goiński