Aktualności

Przegląd Twórczości Poetów Piosenki

Piosenka poetycka w Lipnie

Maria Czubaszek, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz to gwiazdy rozpoczynającego się w czwartek (17 września) w Lipnie 5. Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki. Impreza odbywa się pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Przegląd promujący piosenkę literacką i artystyczną rozpocznie czwartkowe spotkanie z Marią Czubaszek. Początek o godzinie 17. Wstęp wolny. W piątek koncert zespołu ZIL (godzina 17) oraz spektakl „Po ślubie” (godzina 18.15). Podczas koncertu zabrzmią piosenki z tekstami Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej, natomiast przedstawienie zostało oparte o utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego, a całość zaprezentuje lipnowska grupa teatralna Bene Nati. Imprezę zakończy sobotni (19 września) koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Początek o godzinie 18. Wszystkie wydarzenia odbędą się w lipnowskim kinie „Nawojka”. Więcej informacji na stronie: www.poecipiosenki.blogspot.com.

 

Impreza powstała w 2011 roku i z początku przybliżała twórczość Agnieszki Osieckiej. Od dwóch lat przegląd jest poświęcony innym wybitnym polskim autorom tekstów piosenek, między innymi Magdzie Czapińskiej, Jeremiemu Przyborze, Jonaszowi Kofcie, Wojciechowi Młynarskiemu, Janowi Wołkowi. Wśród artystów, którzy wystąpili do tej pory podczas przeglądu znajdują się Magda Umer, Dorota Osińska, Anna Stankiewicz i Janusz Strobel.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 września 2015 r.

 

Plakat 5. Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki