Aktualności

Pierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz Piecyk
Pierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz Piecyk

Pierwsza sala chorych gotowa

Przestronny, z własną łazienką i tabletem – pierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy.

 

W nowym gmachu głównym lecznicy – oprócz oddziałów łóżkowych – będą się mieściły: centralny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy, zakład diagnostyki obrazowej oraz centralna sterylizatornia. Gotowy już pokój chorych ma ponad 16 metrów kwadratowych powierzchni. Jest dwuosobowy i ma własną łazienkę – takie będą wszystkie sale chorych na Bielanach. To rozwiązanie zapewni odpowiedni komfort pacjentom.

 

Sala jest wykończona i w pełni wyposażona: na łóżku leżą poduszki, a na ścianie wiszą telewizor i zegar. Jedna ze ścian wyłożona jest okładziną drewnopodobną. Parapet wysokiego okna może służyć za siedzisko. Do wnętrza wprowadzono żywe kolory, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przytulne. Sala ma ogrzewanie sufitowe, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Zamontowane w łazience prysznic, umywalka i toaleta są już podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnych. Na wyposażeniu każdego pokoju będzie tablet z dostępem do internetu.

 

Modelowy pokój pozwala ocenić jakość wykonywanych prac, zwrócić uwagę na detale i upewnić się czy efekt końcowy odpowiada założeniom projektu. Na wzór tego pomieszczenia wykończone zostaną wszystkie sale chorych w budynku głównym i na oddziale zakaźnym, nieco inaczej – ze względu na charakter oddziału – mają wyglądać sale w powstającej siedzibie oddziałów psychiatrycznych. W nowej części kompleksu szpitalnego będzie około 200 pokoi łóżkowych.

 

Poza salą chorych, za jakiś czas, powstaną także inne modelowe pomieszczenia, na przykład: sala operacyjna, typowe biuro, gabinet zabiegowy.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 sierpnia 2018 r.

 

Rozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz PiecykPierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz PiecykPierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz PiecykPierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz PiecykPierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy, fot. Łukasz PiecykRozbudowa kompleksu szpitala na Bielanach jest zaawansowana w 50 procentach, fot. Łukasz Piecyk