Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Pieniądze z balu na kontach beneficjentów

Podczas piątkowego (11 marca) spotkania w Urzędzie Marszałkowskim wręczono symboliczne czeki beneficjentom VI Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Ostateczny dochód z imprezy to 209 510 złotych. W tym roku wsparcie trafiło do dwóch instytucji prowadzonych przez siostry elżbietanki: Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. Podziękowania kamieńskiego DPS na stronie placówki

 

Szósty Marszałkowski Balu Dobroczynny odbył się 30 stycznia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Tegoroczną edycję wydarzenia zorganizowaliśmy wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Głównym darczyńcą były Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Organizację imprezy wsparło blisko 170 darczyńców. Lista darczyńców balu.

 

Wśród uczestników uroczystego podsumowania balu byli marszałek Piotr Całbecki z małżonką Dagną Całbecką, prezydent Torunia Michał Zaleski z małżonką Krystyną Zaleską oraz Elżbieta Hartwich i Anna Chudziak z Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Czeki odebrały siostry Małgorzata Kwiatkowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim i Teresa Napiórkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu. W spotkaniu uczestniczyli także podopieczni obu placówek.

 

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz gościom balu, którzy okazali swoje serce i podzielili się z potrzebującymi. Wysokość środków zebranych podczas balu kolejny raz przeszła nasze oczekiwania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

– Był to bal ponad podziałami. Bawiliśmy się wszyscy razem i nie miało znaczenia gdzie mieszkamy – powiedziała Krystyna Zaleska – Cieszymy się, że nasze działania były skierowane do dzieci i młodzieży. Wszystkie dzieci są nasze, kochamy je i staramy się im pomóc.

 

– Największe wrażenie na balu zrobiły na mnie obie siostry, które pokazały jak wygląda prawdziwa zabawa – powiedziała Dagna Całbecka.

 

Marszałkowski Bal Dobroczynny to udana inicjatywa. Cieszę się, że tegoroczna edycja odbyła się w Toruniu, w dobrej oprawie Centrum Kulturalno-Kongresowego – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski – Chciałbym dołączyć się do podziękowań kierowanych do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji imprezy.

 

– Wyrażamy ogromną radość z powodu odbytego balu, hojności sponsorów i dobroci ludzi – powiedziała siostra Małgorzata Kwiatkowska – Gorąco dziękujemy panu marszałkowi, panu prezydentowi, wszystkim organizatorom a także prezesowi Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

 

– Noc balu pozostanie w moim sercu do końca życia. Tak wielu ludzi zechciało pomóc nam w zmaganiach z problemami naszych podopiecznych. Wszystkim serdecznie dziękuję – powiedziała siostra Teresa Napiórkowska.

 

Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Grudziądzu przeznaczy wsparcie na zakup sprzętu audio-wizualnego, przygotowanie pomieszczeń, w których podopieczne placówki będą się usamodzielniać, a także remont kuchni. Społeczność Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim wykorzysta wsparcie na wkład własny do projektu dotyczącego modernizacji i kapitalnego remontu placówki.

 

Czytaj też:

 

Strona internetowa Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 marca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2016 r.

 

Fot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej Goiński