Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Patriotyczny wieczór w Brzozowie

Marszałek Piotr Całbecki był gościem lokalnej społeczności wsi Brzozowo w powiecie chełmińskim podczas wczorajszych (9 listopada) obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W swoim wystąpieniu mówił o potrzebie jedności Polaków, szczególnie w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą.

 

– Nasza ojczyzna, Polska, jest jedna dla wszystkich, niezależnie od wyznawanych poglądów. Ojcowie odrodzonej Niepodległej, którzy w 1918 roku przywracali nam wolność, reprezentowali różne frakcje polityczne, a jednak potrafili się zjednoczyć. Wiedzieli, że sprawa niepodległości jest priorytetem. Myślę, że to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą powinno być wystarczającym zimnym prysznicem dla wszystkich, którzy wykorzystują sztandary i ważne święte słowa do załatwiania partykularnych interesów. Tu nie ma żartów. Jeżeli jako Polacy nie będziemy potrafili się zjednoczyć, może się to skończyć bardzo tragicznie. Mam nadzieję, że tragiczna lekcja ze wschodu otrzeźwi umysły wielu i 11 listopada wspólnie zamanifestujemy poczucie wspólnoty, solidarności i zgody Polaków – po to, byśmy pokazali, że jesteśmy silni – stwierdził w swoim wystąpieniu gospodarz województwa.

 

Wydarzenie zorganizowały brzozowskie Koło Gospodyń Wiejskich i Szkoła Podstawowa w Brzozowie. Były pieśni i recytacje patriotyczne w wykonaniu dzieci z trzeciej klasy i przysmaki z gęsiny przygotowanie przez panie z KGW.

 

Wśród gości znaleźli się także wójt gminy Kijewo Królewskie Arkadiusz Stefaniak i radny powiatu chełmińskiego Mariusz Krzemiński.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 listopada 2022 r.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPObchody Narodowego Święta Niepodległości w Brzozowie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP