Aktualności

Próba przed spektaklem
Próba przed spektaklem

„Panna Tutli Putli” w Teatrze Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu prezentuje dziś (18 września) pierwszą premierę w nowym sezonie: „Pannę Tutli Putli” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Witolda Szulca. Sztuka to jedyne dzieło napisane przez Witkacego z myślą o teatrze muzycznym.

 

Spektakl opowiada o niezwykle pięknej, poszukującej romantycznej miłości kobiecie, na którą nie działają odwieczne afrodyzjaki, takie jak władza czy zawartość portfela. Kawaler D’Ésparges, aby zdobyć uczucie panny Tutli Putli, podbija dla niej wyspę Tua-Tua, gdzie władze sprawuje młoda królowa. Grają: Sylwia Drzycimska, Paulina Grochowska, Karolina Michalik, Agnieszka Płoszajska, Hanna Wiktoria, Kacper Andrzejewski, Dariusz Bereski, Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl, Radosław Smużny, Bartosz Sołtysiak, Witold Szulc. Spektaklowi towarzyszy muzyka grana na żywo przez pięcioosobowy zespół, napisana specjalnie na potrzeby toruńskiej inscenizacji przez Tomasza Lewandowskiego. 

 

„Pannę Tutli Putli” Witkacy napisał  specjalnie dla Teatru Miejskiego w Toruniu. Utwór ukończył w 1920 roku i przesłał do teatru, jednak w tajemniczych okolicznościach libretto zaginęło. Odnalazł je dopiero po 54 latach syn przyjaciół Witkacego, Juliusz Żuławski, kiedy przeglądał papiery po rodzicach. „Panna Tutli Putli” swoją premierę miała 55 lat po napisaniu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Nigdy dotąd nie zagrano jej w Toruniu.

 

Poza premierowym spektaklem (początek o godzinie 19) „Pannę Tuli Putli” w Teatrze Muzycznym będzie można oglądać także 19, 20, 28, 29 i 30 września oraz 15 października (także o godzinie 19). Bilety w cenie 40 zł normalny i 35 zł ulgowy. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też

Rok od pierwszej premiery

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 września 2015 r.