Aktualności

Fot. Sky Drone Studio dla KPIM
Fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Ostatni w tym roku dzień otwarty na Bielanach

W najbliższą niedzielę (25 listopada) po raz ostatni w tym roku będzie okazja, by zobaczyć z bliska rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Wycieczki wznowimy wiosną, jak tylko pozwoli na to pogoda.

Budowę lecznicy na Bielanach zwiedzały w tym zarówno zorganizowane grupy – architekci, studenci, przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego – jak i zainteresowani przebiegiem inwestycji mieszkańcy regionu. Obejrzało ją z bliska prawie 800 osób, niektóre nawet kilka razy.

Uczestnicy dni otwartych nie tylko słuchają i oglądają, ale także pytają, najczęściej o rzeczy podstawowe: kiedy gmachy będą gotowe i jakie są koszty. Specjalistów od budownictwa i nieruchomości interesują szczegółowe rozwiązania techniczne, na przykład te związane z ekologią. Przypomnijmy: na Bielanach znajdą się instalacje solarna i fotowoltaiczna, toalety spłukiwane deszczówką, energooszczędne oświetlenie typu LED. Dzieci zazwyczaj dopytują o maszyny budowlane. Ci, którzy budowę oglądają po raz kolejny są pod wrażeniem tempa, w jakim urosły gmachy. Pozytywne opinie o nowym kompleksie można usłyszeć od urzędników wizytujących inwestycję, na przykład z ramienia Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który udzielił nam kredytu pomocowego na rozbudowę i przebudowę szpitala.

Zwiedzający na koniec otrzymują upominki – apteczki samochodowe, a dzieci pluszaki. Wszyscy pozują do pamiątkowych zdjęć, z których powstanie wielkoformatowa grafika. Kolaż zostanie wyeksponowany w nowym szpitalu.

Udział w niedzielnym zwiedzaniu jest, jak zwykle, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym. Tradycyjnie przewidzieliśmy upominki.

 

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu będzie tu prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

20 listopada 2018 r.