Aktualności

Bieg Odlotowa 5 w Bydgoszczy, fot. Mateusz Dul/Port Lotniczy Bydgoszcz
Bieg Odlotowa 5 w Bydgoszczy, fot. Mateusz Dul/Port Lotniczy Bydgoszcz

„Odlotowa 5” – leć po rekord!

W minioną niedzielę (3 kwietnia) na pasie startowym Portu Lotniczego Bydgoszcz odbył się bieg, jakiego w regionie jeszcze nie było. Promowany był hasłem „Odlotowa 5” – leć po rekord!

 

Lotniska kojarzą się nam na ogół ze startującymi samolotami, ewentualnie ze sportami motorowymi – wyścigami motocyklowymi bądź kartingowymi. Tym razem na drodze startowej Portu Lotniczego Bydgoszcz pojawili się miłośnicy biegania i aktywnego spędzania czasu.

 

Prosta, utwardzona i płaska trasa przyciągnęła około blisko tysiąc uczestników, z czego większość stanowili mieszkańcy naszego regionu. Niska temperatura i przejmujący wiatr nie zniechęcił do wspólnego startu zarówno profesjonalistów jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoja biegową przygodę i samotnie pokonują kilometry. Dystans 5 kilometrów był dla wielu uczestników okazją do poprawienia życiowego rezultatu, a na zwycięzców w kategorii Open, jak i w odpowiednich kategoriach wiekowych, czekały liczne nagrody rzeczowe i pieniężne. Ponadto dla biegaczy przygotowano szereg dodatkowych atrakcji i wrażeń związanych z lokalizacją wydarzenia, którego organizatorami, poza Portem Lotniczym Bydgoszcz, byli Akademia Mistrzów Sportu oraz Budstol Invest.

 

W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który zwycięzcom i uczestnikom biegu gratulował nie tylko życiowych rekordów, ale i hartu ducha oraz odporności na pogodowe niedogodności, bo jak wiadomo pogoda na bieganie jest zawsze dobra, albo… bardzo dobra.

 

Gabinet Marszałka

 

4 kwietnia 2022 r.

 

Bieg Odlotowa5 w Bydgoszczy, fot. Mateusz Dul/Port Lotniczy BydgoszczBieg Odlotowa5 w Bydgoszczy, fot. Mateusz Dul/Port Lotniczy BydgoszczBieg Odlotowa5 w Bydgoszczy, fot. Mateusz Dul/Port Lotniczy Bydgoszcz