Aktualności

Fot. Irmina Marcinkiewicz
Fot. Irmina Marcinkiewicz

Od października regularne loty do stolicy

Regularne bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Warszawy i z Warszawy do Bydgoszczy uruchamia nasz narodowy przewoźnik lotniczy PLL LOT. Trafią do siatki połączeń 28 października. 5 września w bydgoskim Porcie Lotniczym odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, prezesa spółki zarządzającej lotniskiem Tomasza Moraczewskiego i dyrektora Roberta Ludery z LOT-u.

 

– To bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych pasażerów i jednocześnie sygnał, że nasze lotnisko się liczy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te połączenia z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

– Powrót bezpośrednich połączeń do Warszawy to realizacja celu wpisanego w plan wieloletni lotniska – mówi prezes PLB Tomasz Moraczewski. – Mamy obecnie dostęp do dwóch lotnisk hubowych, Ren-Men Frankfurt i teraz Warszawa, co umożliwia naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem.

 

Maszyny LOT-u, zabierające na pokład 70 pasażerów Bombardiery Q400, będą latać 10 razy w tygodniu na trasie Bydgoszcz-Warszawa i 10 razy na trasie Warszawa-Bydgoszcz. Loty odbywać się będą codziennie, także weekendy, samolot będzie potrzebował na pokonanie tej trasy 50 minut. Portem docelowym w stolicy będzie Lotnisko Chopina, największy port lotniczy w kraju, ważny lotniczy dworzec przesiadkowy i główna baza LOT-u.

 

Rozkład lotów pomyślano tak, by wylatujący z Bydgoszczy mogli kontynuować podróż korzystając z bogatej oferty połączeń do wszystkich krajów Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Azji.

 

Specjalnym gościem konferencji prasowej była Aurelia Liwińska, mieszkanka Torunia uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis z edycji wybitej na stulecie odzyskania niepodległości. Pani Aurelia, która w tym roku skończyła 102 lata, otrzymała od PLB bilety na przelot do Warszawy i z powrotem dla siebie i osób towarzyszących, które będzie mogła wykorzystać w wybranym przez siebie terminie

 

Nasz regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy kontynuuje zapoczątkowaną w ubiegłym roku dobrą passę i jest aktualnie liderem wśród krajowych lotnisk tej klasy jeśli chodzi o przyrost liczby podróżnych. Od początku tego roku odprawił blisko ćwierć miliona osób, co daje wzrost 3,5-procentowy wobec analogicznego okresu w roku 2018, który był jak dotąd najlepszym w jego historii. W lipcu 2019 z lotów z Bydgoszczy skorzystało prawie 50 tysięcy pasażerów (2,5-procentowy wzrost wobec lipca 2018). Wśród tegorocznych nowych destynacji oprócz Warszawy znalazło się Glasgow, na przyszły rok zapowiadane są regularne połączenia do Edynburga.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 września 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2019 r.

 

Konferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPKonferencja prasowa w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Irmina Marcinkiewicz