Aktualności

Witacz dożynkowy w Steklinku, powiat toruński, fot. UG Czernikowo
Witacz dożynkowy w Steklinku, powiat toruński, fot. UG Czernikowo

Konkurs na najciekawszy witacz dożynkowy

Jeszcze do 25 września czekamy na zgłoszenia gmin w konkursie na najciekawszy witacz dożynkowy w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 roku. 

 

– Konkurs jest skierowany do wszystkich sołectw z województwa kujawsko-pomorskiego, a jego ideą jest zachowanie tradycji budowania na wsiach słomianych scenografii przy drogach publicznych i na skwerach w okresie dożynek oraz aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania i kreowania wizerunku swojej miejscowości. Zapraszam gminy do udziału w konkursie – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać gminy województwa kujawsko-pomorskiego. Do konkursu gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo, a sołectwo może zgłosić do konkursu tylko jeden witacz dożynkowy. Po wyłonieniu laureatów konkursu gminy na terenie których znajdują się zwycięskie sołectwa otrzymają z nagrodę finansową.

 

W regulaminie konkursu znajdują się wszystkie istotne informacje oraz karta zgłoszenia, na którą czekamy w terminie do 25 września 2019 r. Zgłoszenia można składać drogą elektroniczną na adres rw.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Szczegółowych informacji na temat organizacji konkursu udziela:

Departament Rolnictwa i Geodezji,
ul. Targowa 13/15
87-100 Toruń

Klaudia Otręba, e-mail: k.otreba@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 62 15 934

Krystyna Brykała, e-mail: k.brykala@kujawsko-pokmorskie.pl, tel. 56 62 15 934

 

 

Departament Rolnictwa i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 września 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2019 r.