Aktualności

Konferencja dotycząca ochrony zdrowia psychicznego, fot. Andrzej Goiński UMWKP
Konferencja dotycząca ochrony zdrowia psychicznego, fot. Andrzej Goiński UMWKP

Ochrona zdrowia psychicznego

Jedenaście organizacji, które realizują projekty pomagające funkcjonować osobom z problemami psychicznymi i ich rodzinom, otrzymało od samorządu województwa kujawsko-pomorskiego wsparcie na łączną kwotę 80 tysięcy złotych.

– Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie finansowe w wysokości 80 tysięcy złotych przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych, które swoim działaniem wspierają ochronę zdrowia psychicznego. Dofinansowania przyznano takim projektom jak: „Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna”, „Antydepresja u nastolatka”, czy „Zrozumieć dziecko w rodzinie zastępczej i adopcyjnej”. Środki posłużą też m.in. organizacji warsztatów psychoedukacyjnych i walce z demencją.

Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafiły głównie do organizacji pozarządowych z Bydgoszczy i Toruniu. Znajdują się wśród nich m.in. bydgoskie fundacje „Arka”, „Elezar” i „Galeria Inspiracji” oraz fundacja „Światło” w Toruniu. Na liście dofinansowanych projektów są także Stowarzyszenie Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku i Polski Komitet Pomocy Społecznej w Warszawie, działający na terenie naszego regionu.

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafiają do NGO na te działania w 2021 roku jest blisko 4,6 mln złotych, które są rozdysponowywane w ramach 17 konkursów.

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2021 r.