Aktualności

Rodzinny koncert w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski
Rodzinny koncert w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski

O prawach dzieci w Brześciu Kujawskim i Radziejowie

Zapraszamy do skorzystania bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. W piątek (21 kwietnia) konsultacje odbędą się w Brześciu Kujawskim i Radziejowie. To okazja do zgłoszenia zaobserwowanych przypadków łamania praw dzieci.

 

Z konsultacji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

To kolejna odsłona cyklu tego typu porad w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

 

W piątek (21 kwietnia) bezpłatne konsultacje odbędą się w

  • Brześciu Kujawskim, w godzinach od 10 do 12 – w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, ul. Hanki Sawickiej 21 lub pod numerem tel. 54 252 15 26.
  • Radziejowie, w godzinach od 14 do 16 – w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radziejowie, ul. Kościuszki 58 (przy budynku Zespołu Szkół Mechanicznych) lub pod numerem tel. 54 285 38 65.

 

Na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00.

 

Kolejne dyżury planowane są: 19 maja w Toruniu oraz 16 czerwca w Grudziądzu.

 

Pierwsze w tym roku konsultacje odbyły się w lutym w  Tucholi i Sępólnie Krajeńskim oraz w marcu  w Nakle nad Notecią i Szubinie,

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

18 kwietnia 2017 r.