Aktualności

Próba spektaklu ,,Gatunek żeński” w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Iza Toroniewicz
Próba spektaklu ,,Gatunek żeński” w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Iza Toroniewicz

Premiera w Teatrze Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu świętować będzie swoje drugie urodziny polską prapremierą komedii Joanny Murray-Smith pt. ,,Gatunek żeński”.

Trwają intensywne próby spektaklu, pierwsze przedstawienie w piątek (15 stycznia) o godzinie 19.

 

Sztuka przenosi widza do eleganckiej wiejskiej posiadłości Margot Mason – pisarki, autorki bestsellerów dla kobiet. Wraz z jej wielbicielką-studentką Molly, u bohaterki pojawiają się kolejni niespodziewani goście. Wszystkie postacie pojawiające się na scenie usiłują znaleźć odpowiedź na pytanie: czego tak naprawdę pragną kobiety? Dowcipna fabuła spektaklu pozwala widzowi spojrzeć na świat z kobiecej perspektywy, ośmieszając jednocześnie w subtelny i inteligentny sposób wojujący feminizm.

 

Reżyserem przedstawienia jest Bartłomiej Wyszomirski, który niemal rok wcześniej dał się poznać toruńskiej publiczności, wystawiając na deskach Teatru Muzycznego musical ,,Machiavelli”. W jednej z głównych ról w komedii ,,Gatunek żeński” obsadził on Dominikę Figurską, w spektaklu zobaczymy również Karolinę Michalik, Agnieszkę Płoszajską, Dariusza Bereskiego, Michała Chorosińskiego i Jeremiasza Gzyla.

 

Poza pokazem premierowym 15 stycznia kolejne spektakle ,,Gatunek żeński” zobaczyć będzie można również 16 stycznia o godz. 20 i 17 stycznia o godz. 18.Więcej na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj również: Rok od pierwszej premiery

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 stycznia 2016 r.

 

Plakat do spektaklu ,,Gatunek żeński”