Aktualności

Otwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Otwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nowy klub dla maluchów

W Radzyniu Chełmińskim w powiecie grudziądzkim powstał klub dziecięcy, w którym opieką objętych zostanie 16 maluchów od 1 do 3 roku życia. Inwestycja, warta ponad pół miliona złotych, była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO) na lata 2014-2020. W środę (30 września) odbyło się uroczyste otwarcie placówki z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego.

– Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego pozwalają zarówno na działania inwestycyjne w tej dziedzinie, jak i finansowanie organizacji opieki nad maluchami. Wiele takich miejsc powstaje w niewielkich miejscowościach, często są to pierwsze żłobki w okolicy. Klub dziecięcy w Radzyniu Chełmińskim jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy zechcą powrócić na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej związanej z przyjściem na świat potomka – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na potrzeby klubu dziecięcego zaadaptowano część pomieszczeń Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim. W ramach inwestycji zakupiono wyposażenie i pomoce dydaktyczne, doposażono też plac zabaw. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad pół miliona złotych.

Na realizację tego typu projektów  trafiło już blisko 150 milionów złotych z naszego RPO. Pozwoli to na utworzenie ponad 4 tysięcy miejsc opieki.

W tym roku otwarte zostały żłobki w Toruniu (Żłobek dla 145 maluchów w Toruniu), Świeciu (Nowy żłobek w Świeciu), Barcinie w powiecie żnińskim (Nowe miejsce dla maluchów z Barcina) oraz Brzoziu w powiecie brodnickim (Nowy żłobek w gminie Brzozie). Łączna kwota, którą samorząd województwa przekazał na realizację tych inwestycji, to blisko 15 milionów złotych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

30 września 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 października 2020 r.

Otwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie klubu dziecięcego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP