Aktualności

Nowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii z nowym angiokardiografem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Nowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii z nowym angiokardiografem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Nowoczesna diagnostyka i interwencja kardiologiczna we Włocławku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku odbyło się (8 grudnia) uroczyste otwarcie nowego segmentu pracowni kardiologii inwazyjnej, wyposażonego w świeżo zakupiony angiokardiograf cyfrowy wysokiej klasy. Aparatura umożliwia skuteczną diagnostykę i leczenie m. in. w miażdżycy i zawale serca. Nowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii już przyjmuje pacjentów. 

 

Urządzenie pozwala nie tylko na obrazowanie stanu i drożności tętnic wieńcowych oraz leczenie ostrych zespołów wieńcowych, ale też na badanie jam serca i aorty, zaawansowaną inwazyjną diagnostykę zaburzeń rytmu serca i skuteczne inwazyjne leczenie tych zaburzeń (zabiegi ablacyjne, wszczepianie kardiowerterów-defibrylatorów i rozruszników). Zastosowana nowoczesna technologia gwarantuje wysoką rozdzielczość i wysokiej jakości obrazy przy możliwie niskich dawkach promieniowania. Na potrzeby aparatury przebudowano pomieszczenia, w których stał poprzedni angiograf. Wartość inwestycji to 3,5 miliona złotych, inwestorem jest samorządowa wojewódzka spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.  

 

– Włocławska lecznica to najbliższy szpital udzielający pomocy w zakresie  kardiologii inwazyjnej mieszkańcom Włocławka oraz powiatów włocławskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i aleksandrowskiego. Teraz posiada wszystko, co niezbędne, by objąć każdego wymagającego tego pacjenta kompleksową opieką – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, który uczestniczył w uroczystości uruchomienia angiokardiografu. W ceremonii wzięli też udział członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radny województwa Stanisław Pawlak.

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku jest konsekwentnie modernizowany i wyposażany w nowoczesny sprzęt medyczny. W maju otwarto tu odnowiony i przebudowany pawilon mieszczący oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne. Roboty budowlane i zakupy wyposażenia kosztowały łącznie 20 milionów złotych.

 

Placówka została objęta drugim etapem naszego medycznego pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu modernizacji najważniejszych szpitali regionu. W ramach związanych z nim projektów przeprowadzamy kompleksową rozbudowę i modernizację całej szpitalnej infrastruktury. Obecnie prowadzone są prace związane z przebudową i rozbudową budynków dla oddziału geriatrycznego, dwóch oddziałów rehabilitacyjnych i ambulatorium rehabilitacyjnego oraz administracji placówki. Ich wartość wynosi 17,5 mln złotych. Na lata 2018-2023 przewidziano inwestycje w głównej części kompleksu, m. in. zbudowanie nowego skrzydła – w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe – oraz zakupy wyposażenia i aparatury medycznej.  Zakładana wartość tych przedsięwzięć to 220 milionów złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 grudnia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2017 r.

 

Nowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii z nowym angiokardiografem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPNowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii z nowym angiokardiografem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPNowa pracownia elektrofizjologii i elektroterapii z nowym angiokardiografem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPUroczysta inauguracja nowego angiokardiografu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPUroczysta inauguracja nowego angiokardiografu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPUroczysta inauguracja nowego angiokardiografu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPUroczysta inauguracja nowego angiokardiografu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP