Aktualności

Ślubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Ślubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nowi urzędnicy złożyli ślubowanie

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w środę (16 czerwca) dwudziestu trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

 

– Jako urzędnicy mamy odpowiedzialną misję – służymy mieszkańcom regionu. Wierzę, że sumiennie wypełniając powierzone obowiązki sprostają państwo wszystkim zawodowym wyzwaniom. Życzę wielu sukcesów i satysfakcji w karierze zawodowej  – mówił marszałek Piotr Całbecki

 

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych osoby podejmujące po raz pierwszy pracę w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowisku urzędniczym (również kierowniczym), podpisują umowę o pracę na czas określony do 6 miesięcy. W tym czasie mają obowiązek odbycia służby przygotowawczej. Następnie zdają egzamin, którego pozytywny wynik jest warunkiem dalszego zatrudnienia.

 

Urzędnicy, którzy złożyli ślubowanie reprezentują departamenty:

  • Zdrowia
  • Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego
  • Kontroli Wdrażania Funduszy Europejskich
  • Środowiska
  • Wydział Koordynacji RKLS
  • Wydział Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego
  • Kancelarię Sejmiku

 

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego było to już 37 ślubowanie urzędników od wejścia w życie ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 czerwca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2021 r.

 

Ślubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚlubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚlubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚlubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚlubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚlubowanie urzędników, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP