Aktualności

Umowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Umowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nowe umowy RPO i PROW

Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska przekazali beneficjentom naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020 43 umowy o dofinansowanie projektów na łączną kwotę 40 mln złotych. To jedne z ostatnich przekazywanych unijnych środków poprzedniej perspektywy.

 

32 umowy PROW opiewają łącznie na 3 mln złotych.

 

– Kwota nie jest oszałamiająca, ale to środki kierowane przede wszystkim do środowisk wiejskich na bardzo ważne projekty – uruchomienie bądź rozwój działalności gospodarczej. Zależy nam, żeby działalność gospodarcza w małych miejscowościach kwitła, bo dzięki temu ludzie znajdują tam pracę. Jako przedstawiciel środowiska wiejskiego i małomiasteczkowego w każdym miejscu i w każdym czasie powtarzam: samorząd województwa dba o to, by nasz region rozwijał się w sposób zrównoważony. Inwestycje w dużych miastach, które oczywiście odgrywają wielką rolę rozwojową, są ważne, ale wsparcie dla przedsiębiorczości na wsi i w małych miasteczkach służy poprawie sytuacji na rynku pracy – podkreślił w swojej wypowiedzi przed ceremonią wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

W spotkaniu z beneficjentami uczestniczyli też radni województwa Michał Czepek, Katarzyna Lubańska i Robert Malinowski.

 

Przekazane wsparcie PROW zostanie wykorzystane także m.in. na  wyposażenie i remonty wiejskich świetlic, a także na budowę w Lipnie kompleksu (miniamfiteatr, fontanna, pomnik) poświęconego Poli Negri, urodzonej w tym mieście gwieździe światowego kina.

 

Lista umów PROW

 

11 umów RPO ma wartość 37 mln złotych. Dotyczą termomodernizacji obiektów publicznych i doposażenia placówek służby zdrowia oraz zakupu 12 autobusów o napędzie hybrydowym na potrzeby komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Na to ostatnie przedsięwzięcie samorząd miasta otrzymuje 24 mln zł.

 

Lista umów RPO

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 sierpnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2023 r.

 

Umowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUmowy RPO i PROW, 16 sierpnia 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP