Aktualności

Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nowe inwestycje drogowe w powiecie włocławskim

Już wkrótce ruszą dwie nowe inwestycje drogowe, które ułatwią podróżowanie kierowcom oraz poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu włocławskiego – remont drogi wojewódzkiej nr 269 na odcinku pomiędzy miejscowościami Chotel i Błenna oraz budowa ścieżki rowerowej w Chodczu. W poniedziałek (31 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umów z wykonawcami.

 

W dzisiejszej uroczystości, której przewodniczył marszałek Piotr Całbecki, uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski, starosta włocławski Roman Gołębiowski, burmistrz Izbicy Kujawskiej Marek Dorabiała, przewodniczący Rady Miasta w Izbicy Kujawskiej Marek Ignacy Śledziński, członek zarządu Rady Powiatu we Włocławku Grzegorz Śledziński oraz wykonawcy inwestycji – wiceprezes spółki Drogomex Mateusz Antoniak i prezes Włocławskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Roman Mikołajczak.

 

Remont odcinka pomiędzy Chotelem i Błenną to długo wyczekiwana inwestycja na liczącej 58 kilometrów drodze wojewódzkiej nr 269. To ważna trasa komunikująca południową część powiatu włocławskiego z węzłem na autostradzie A1. Równocześnie przygotowujemy się do budowy ścieżki rowerowej w Chodczu, która umożliwi uczniom bezpieczny dojazd do szkoły – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

W powiecie włocławskim trwa obecnie gruntowna przebudowa 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Prowadzone jest również postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lubrańca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 270 łączącej Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską.

 

Nowa inwestycja ruszy wkrótce na drodze nr 269, która przebiega przez gminy Kowal, Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską. Wyremontowany zostanie 5,5-kilometrowy odcinek pomiędzy Chotelem i Błenną w gminie Izbica Kujawska. Jezdnia zyska nową nawierzchnię wzmocnioną geosiatką. Pobocza zostaną poszerzone i utwardzone. Droga zyska trwałe oznakowanie z termoplastu. Wyremontowany odcinek zostanie objęty pięcioletnią gwarancją. Wartość inwestycji to 2 miliony złotych. Zadanie w całości finansowane jest z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Wykonawcą prac jest spółka Drogomex z Pruszkowa.

 

Droga zyska nową, utwardzoną nawierzchnię, dzięki której będzie bardziej odporna na powstawanie kolein. Prace będą prowadzone tak, by były jak najmniej uciążliwe dla kierowców – dodaje wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Jesienią rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej w Chodczu. Powstanie po zachodniej stronie ulicy Waryńskiego, na odcinku pomiędzy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i stacją kontroli pojazdów. Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał długość 1 kilometra. W ramach inwestycji planowana jest także budowa zatoki dla autobusów i odwodnienia jezdni. Za prace odpowiadać będzie firma Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych. Zadanie w 65 procentach finansowane jest ze środków unijnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę stanowią środki własne budżetu województwa.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

31 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 września 2020 r.

 

Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Podpisanie umowy na remont drogi wojewódzkiej nr 269 i budowę ścieżki rowerowej w Chodczu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP