Aktualności

Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nowa szkolna sala gimnastyczna w Lubiczu

Uczniowie i nauczyciele w całym kraju rozpoczęli 1 września nowy rok szkolny. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w uroczystym spotkaniu inauguracyjnym społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym w powiecie toruńskim połączonym z otwarciem nowej przyszkolnej sali gimnastycznej.

 

„W tym wyjątkowym dniu w imieniu własnym i samorządu województwa składam wszystkim szkolnym społecznościom najserdeczniejsze życzenia, by nowy rok szkolny spełnił wasze nadzieje i marzenia. Uczniom życzę, by dzisiejszy entuzjazm udało się wam zachować do przyszłorocznego rozdania świadectw. Rodzicom – by towarzyszenie pociechom w procesie edukacyjnym było dla państwa wyłącznie źródłem satysfakcji. Pedagogom i wszystkim pracownikom instytucji oświatowych – by praca dawała państwu radość i satysfakcję” – czytamy w liście marszałka Piotra Całbeckiego, który 1 września trafił do szkół w całym regionie.   

 

Nowa sala gimnastyczna w lubickiej podstawówce, powstała m.in. dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa, ma 500 metrów kwadratowych powierzchni i pomieści jednocześnie 200 osób. Została wyposażona w boiska do koszykówki i siatkówki, które mogą być również wykorzystywane do uprawiania tenisa i badmintona, oraz miejsce do treningów judo, a także zwykłe przyrządy do ćwiczeń na standardowych zajęciach w wuefu.    

 

Władze gminy Lubicz zdecydowały się na wartą 2 miliony złotych inwestycję, bo zajęcia wychowania fizycznego tej placówki odbywały dotąd w oddalonej o kilkaset metrów sali przy remizie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, która nie jest w pełni przystosowana do tego celu.

 

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Lubiczu uczestniczyła też radna województwa Katarzyna Lubańska.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 września 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 września 2022 r.

 

Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Inauguracja roku szkolnego w Lubiczu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP