Aktualności

Sala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir Pulkowski
Sala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir Pulkowski

Sala sportowa w Rogóźnie

Uroczyste otwarcie pierwszej w gminie Rogóźno (powiat grudziądzki) pełnowymiarowej sali sportowej odbyło się 10 stycznia przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rogóźnie. Budowa obiektu była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Sala o powierzchni blisko pół tysiąca metrów kwadratowych mieście między innymi boiska do siatkówki i koszykówki oraz składane trybuny na 20 osób. W ramach inwestycji powstały też dodatkowe pomieszczenia do zajęć rekreacyjno-sportowych i edukacyjnych, zaplecze sanitarne, łącznik z budynkiem szkoły oraz parking.

 

Na realizację przedsięwzięcia trafiły środki rozdysponowane za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w wysokości prawie 1,5 miliona złotych. Całkowita wartość inwestycji to 3,4 miliona złotych.

 

W uroczystym otwarciu obiektu wziął udział przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 stycznia 2017 r.

 

Sala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir PulkowskiSala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir PulkowskiSala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir PulkowskiSala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir PulkowskiSala sportowa w Rogóźnie, fot. Sławomir Pulkowski