Aktualności

Budynek nowej kotłowni, fot. Sky Drone Studio dla KPIM
Budynek nowej kotłowni, fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Nowa kotłownia na Bielanach

W mieście jest awaria sieci centralnego ogrzewania? Szpitalne miasteczko musi być przygotowane na wszystko i działać pomimo takich zdarzeń. Dlatego ważną częścią inwestycji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, choć może mniej zauważalną dla pacjentów i ich rodzin, jest m. in. gotowa już nowa kotłownia.

 

Zgodnie z założeniami jest zapasowym źródłem ciepła dla szpitalnego miasteczka. Chrzest bojowy przeszła w miniony piątek, kiedy na skutek awarii miejskiej sieci cieplnej w wielu toruńskich mieszkaniach kaloryfery były zimne. Moc grzewcza wynosi 8 megawatów, paliwem jest olej opałowy.

 

W budynku, w którym zainstalowano kotłownię, mieszczą się jeszcze m. in. trafostacja, garaż dla karetek i podziemny neutralizator ścieków. Ekipy fachowców przystąpiły już do rozbiórki starej szpitalnej kotłowni, wysłużonej i niefunkcjonalnej.

 

Na terenie szpitalnego miasteczka gotowe są już także inne obiekty i urządzenia, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie placówki. W pogotowiu czeka dynamiczny UPS o mocy 1670 kVA/1,5 MW. To urządzenie awaryjnego zasilania zostało wykonane przez holenderską firmę Hitec Power Protection. Generator będzie reagować na każdy ubytek napięcia w sieci zasilającej najważniejsze jednostki szpitala – tak szybko, że przerwy w dostawie prądu nie zakłócą pracy urządzeń lecznicy, w tym sieci komputerowej.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 lutego 2018 r.

 

Budynek nowej kotłowni, fot. Sky Drone Studio dla KPIMBudynek nowej kotłowni, fot. Sky Drone Studio dla KPIMNowy budynek główny lecznicy, fot. Sky Drone Studio dla KPIMNowy budynek główny lecznicy, fot. Sky Drone Studio dla KPIMNowy budynek główny lecznicy, fot. Sky Drone Studio dla KPIMBudynek parkingowy, fot. Sky Drone Studio dla KPIMRozbiórka starej kotłowni, fot. Sky Drone StudioRozbiórka starej kotłowni, fot. Sky Drone StudioRozbiórka starej kotłowni, fot. Sky Drone Studio