Aktualności

Noc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj Kuras
Noc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj Kuras

Noc w Książnicy Kopernikańskiej

W sobotę (3 czerwca) wieczorem w Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprosiła nie tylko dzieci i młodzież na Noc w Bibliotece. W programie znalazły się między innymi odwiedziny na bezludnej wyspie i w wiosce indiańskiej, a także gry planszowe i zwiedzanie podziemnych magazynów biblioteki.

 

Dla wszystkich swoich gości książnica przygotowała szereg atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się o 15.30 i potrwało do 2 w nocy. Chętni mogli wziąć udział w polowaniu na bizona (bezkrwawym), jendze z książek, nauce japońskiego, warsztatach origami, malowaniu buziek, pokazach (aikido/karate, chińska ceremonia parzenia herbaty), zabawach i konkursach, a miłośnicy gier, w których płynie krew odkrywcy, mogli wziąć udział w „Wyścigu kontynentalnym”. Można było przyjść także z małymi dziećmi – dla nich przygotowany był specjalny kącik.

 

Noc w Bibliotece była również okazją, żeby wymienić się książkami. Każdy kto miał pozycje, do których już nie wraca albo takie, które zajmują miejsce na półce mógł przynieść je do książnicy. Wymieniać się można było z innymi osobami które przyniosą książki, a także z skorzystać ze zbiorów książnicy. Podczas wymiany nie obowiązywały żadne limity, poza zachowaniem stosunku 1:1 (tytuł za tytuł).

 

Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w której po raz trzeci biblioteki z całego kraju (w tym roku ponad tysiąc) zaprosiły na noc pełną książkowych atrakcji.

 

Książnica Kopernika w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Książnica Kopernikańska w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

1 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2017 r.

 

Noc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj KurasNoc w Bibliotece w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Mikołaj Kuras