Aktualności

Plakat - Noc Muzeów w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia

Noc Muzeów w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia

Nadgoplański Park Tysiąclecia z siedzibą w Kruszwicy zaprasza w najbliższa sobotę (13 maja) do udziału w Nocy Muzeów, organizowanej we współpracy z PTTK Oddział Nadgoplański.

 

Wydarzenie potrwa od godz. 18 do 22. W tym czasie będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycję historyczną ,,U źródeł polskości” w siedzibie Parku przy ul. Popiela 3, Mysią Wieżę oraz Kolegiatę. Zachęcamy również do pobrania i wydrukowania broszurki, w której w trakcie zwiedzania będzie można zbierać pieczątki. Na osoby, które zbiorą je we wszystkich trzech miejscach, czekają upominki w siedzibie Parku. Aby zdążyć odebrać nagrodę, Kolegiatę oraz Mysią Wieżę należy zwiedzić najpóźniej do godziny 21.30.

 

Ekspozycję historyczną “U źródeł polskości” w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (przy ul. Popiela 3 w Kruszwicy) utworzono dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Wystawa ukazuje historię Nadgopla m.m.in. poprzez artefakty muzealne, pozyskane podczas wykopalisk archeologicznych. Na najmłodszych odwiedzających czekają wirtualna przebieralnia oraz komiks o Popielu. Ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym również w każdy weekend w sezonie turystycznym (maj-sierpień) w godz. 14-18.

 

Noc Muzeów to wydarzenie, które polega na udostępnianiu galerii, muzeów oraz instytucji kultury w godzinach nocnych. Wstęp na wydarzenia organizowane podczas imprezy jest bezpłatny. Pierwsza Noc Muzeów w Polsce odbyła się w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W kolejnych edycjach do udziału dołączało coraz więcej instytucji – w ubiegłym roku w ramach Nocy Muzeów odbyło się ponad 150 wydarzeń.

Nadgoplański Park Tysiąclecia z siedzibą w Kruszwicy serdecznie wszystkich zaprasza do zwiedzania ekspozycji historycznej “

 

 

Nadgoplański Park Tysiąclecia

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

10 maja 2023 r.

 

Ekspozycja historyczna U źródeł polskości fot. D. Sajbor (NPT)Grafika zamku Kazimierza Wielkiego fot. D. Sajbor (NPT)Księga Samuela Pufendorfa fot. D. Sajbor (NPT)Lakprofil znajdujący się w ekspozcyji fot. D. Sajbor (NPT)Plakat - Ekspozycja historyczna w Nadgoplańskim Parku TysiącleciaPlakat - Noc Muzeów w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia