Aktualności

VII Marszałkowski Bal Dobroczynny na toruńskich Jordankach, fot. Tymon Markowski
VII Marszałkowski Bal Dobroczynny na toruńskich Jordankach, fot. Tymon Markowski

Niezwykły bal w niezwykłym miejscu

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu już po raz drugi gościło uczestników Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Trzystu czterdziestu gości bawiło się w szlachetnym celu w specjalnie przygotowanej na tę okazję przestrzeni kompleksu.  

 

Jordanki – zaprojektowane przez hiszpańską pracownię Menis Arquitectos  i wybudowane z udziałem marszałkowskiego wsparcia w ramach naszego RPO 2007-2013 – są najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie i jednym z nowocześniejszych w kraju. W ciągu zaledwie roku od otwarcia na scenie centrum zaprezentowało się wiele gwiazd największego formatu – wśród nich Sting, którego gościliśmy w regionie w grudniu. Wyjątkową architekturę gmachu doceniono w konkursie Bryła Roku 2015.

 

Jordanki to także funkcjonalne wnętrze wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne umożliwiające organizację wydarzeń o zróżnicowanym charakterze. Marszałkowski Bal Dobroczynny odbył się w dwóch połączonych salach centrum – koncertowej i kameralnej ­­­– w których zdemontowano mobilną widownię. Goście zasiedli przy 30 okrągłych stołach oraz bawili się na parkiecie o powierzchni 225 metrów kwadratowych. Przedmioty licytowane w ramach balowej aukcji charytatywnej prezentowano we foyer.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 stycznia 2017 r.