Aktualności

Porady w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Świeciu, fot. Tymon Markowski
Porady w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Świeciu, fot. Tymon Markowski

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym tygodniu we Włocławku (30 stycznia ) i w Grudziądzu (31 stycznia) będzie można skorzystać ze szkoleń z zakresu pozyskania środków na założenie i rozwój działalności gospodarczej. Odbędą się również konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. 

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 


Poniedziałek, 30 stycznia:

 

we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się spotkanie informacyjne pn. „Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, własny biznes”. Mogły w nim uczestniczyć m.in. osoby pozostające bez zatrudnienia, poszukujące możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, nabycia doświadczenia poprzez odbycie staży czy też możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach projektów finansowanych z Funduszy Europejskich.

 


Wtorek, 31 stycznia:

 

zapraszamy do Grudziądza na spotkanie informacyjne ,,Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej”. Będzie ono dotyczyło możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej i rozwój istniejących przedsiębiorstw. Kierujemy je przede wszystkim do osób fizycznych, przedsiębiorstw i osób objętych ubezpieczeniem KRUS z powiatu Grudziądzkiego i okolic. Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Grudziądzu, początek o godz. 10. Więcej informacji tutaj.

 

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Dyżury odbędą się w:

czwartek, 2 lutego:                       

                                                                            

  • Chodecz – godz. 10 – 12:30, Urząd Miasta i Gminy Chodecz, ul. Kaliska 2, pok. 5.

 

Piątek, 3 lutego:

 

  • Tuchola – godz. 10 – 12:30, Starostwo Powiatowe w Tucholi, ul. Pocztowa 7, sala 311.

 

Informacje o dyżurach w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych w lutym – tutaj

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 stycznia 2017 r.