Aktualności

Na zdjęciu Miyako Arishima, fot. materiały promocyjne Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Niedziela w Szafarni

Kompozycje Chopina, Ravela, Debussy’ego i Rachmaninowa zabrzmią w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni podczas dwóch niedzielnych (26 lipca) koncertów pianistycznych. Wystąpią Miyako Arishima i Jacek Szczepański.

 

Pierwszy z koncertów rozpocznie się o godzinie 12. Uczestniczka 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Miyako Arishima wykona kompozycje Fryderyka Chopina. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

O godzinie 17 wystąpi Jacek Szczepański, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pianista wykona między innymi „Pawanę na śmierć infantki” i „Igraszki wody” Ravela, suitę fortepianową Debussy’ego „Puor le piano” oraz preludia ze zbioru 10 Preludiów op. 23 Rachmaninowa.

Na recital fortepianowy Jacka Szczepańskiego bilety w cenie 15/20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji (tel.: 56 682 79 30 /mail: osrodek@szafarnia.art.pl).

 

Na koncert można dojechać Chopin Busem. Z Torunia o godzinie 15:30 sprzed Urzędu Marszałkowskiego, oraz o 15:40 z przystanku przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł). Z Golubia-Dobrzynia autobus odjeżdża o godzinie 16:30 sprzed Starostwa Powiatowego (przejazd darmowy). Powrót około pół godziny po koncercie.

 

Więcej informacji na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni – www.szafarnia.art.pl, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na zdjęciu Miyako Arishima, fot. materiały promocyjne Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lipca 2015 r.