Aktualności

Pałac w Lubostroniu

Muzyka w świetle księżyca

Koncerty, wystawy malarskie i fotograficzne, pokaz mody oraz spotkanie autorskie to najważniejsze punkty rozpoczynającego się w czwartek (23 lipca) XIV Festiwalu „Muzyka w Świetle Księżyca”, organizowanego przez Pałac Lubostroń w Lubostroniu. Wydarzenie jest finansowane z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Wstęp wolny.

Pierwszy z koncertów we wnętrzach Pałacu Lubostroń odbędzie się w czwartek (23 lipca) o godzinie 19. Zagra Duet Vioval w składzie Valery Ivanow (skrzypce) i Larisa Strelita-Strele (wiolonczela). Tuż po występie duetu na schodach pałacowych odbędą się pokazy mody salonu „Hanna” Hanny Matysiak oraz autorski Teresy Wojnickiej, zatytułowane „Kobieta w świetle księżyca”. Oprawę muzyczną zapewnią Valery Ivanow oraz piosenkarka Agnieszka Glazik.

Głównym punktem tegorocznego festiwalu będzie piątkowy (24 lipca, początek o 20) koncert skrzypka Vadima Brodskiego pt. „Classic &Jokes”. Wirtuozowi towarzyszyć będzie pianista Bartłomiej Wezner. Także w piątek (o godzinie 19) w oranżerii pałacowej otwarcie wystawy fotografii Marka Czarneckiego „Przestrzenie 3D Kujawsko-Pomorskiego”.

W sobotę (25 lipca) kolejne dwa wydarzenia. O godzinie 19 w Piwnicy w fosie zostanie otwarta wystawa malarska Małgorzaty Rynarzewskiej pt. „Tajemnica koloru”, natomiast o 20 koncert Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego pt. „TÊTE – À – TÊTE”. Festiwal zakończy się w niedzielę (26 lipca). W programie spotkanie z Grażyną Ułanowską, autorką książki „Ogrody jak ludzie” (godzina 18) oraz o godzinie 19 koncert kwartetu smyczkowego Barock Quartet w składzie Wojciech Kołaczyk (skrzypce), Dariusz Groblewski (skrzypce), Zbigniew Szczęch (altówka) i Michał Litwa (wiolonczela).

 

Plakat XIV Festiwalu „Muzyka w Świetle Księżyca”

 
Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny! Więcej informacji znajduje się na stronie pałacu www.palac-lubostron.pl.

 

Pałac Lubostroń w Lubostroniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.  

 

Fot. Tymon Markowski

 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

22 lipca 2015 r.