Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nawet zerowo oprocentowane pożyczki

Z oferty pożyczki płynnościowej dla mikroprzedsiębiorców korzystają od stycznia tego roku najbardziej potrzebujące firmy z całego województwa. Wciąż istnieje możliwość ubiegania się o wsparcie w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków. Szansę na zdobycie środków mają przedsiębiorcy, którzy działają na rynku nie dłużej niż 5 lat.

 

Przypominamy przedsiębiorcom o naszej pożyczce płynnościowej, skrojonej specjalnie pod obecną sytuację. Można pożyczyć do 100 tysięcy złotych nawet na 6 lat, z dwumiesięcznymi wakacjami kredytowymi i oprocentowaniem zero procent – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

O pożyczkę w wysokości nawet 100 tysięcy złotych można ubiegać się do końca roku. Pieniądze mogą być przeznaczone na finansowanie bieżących i obrotowych wydatków, jak między innymi koszty wynagrodzenia pracowników, zatowarowanie i półprodukty, pokrycie bieżących rat kredytów czy leasingu. Oprocentowanie już od 0%, a okres spłaty wynosi do 6 lat. W czasie zobowiązania pożyczkobiorcy przysługuje możliwość dwukrotnych ,,wakacji kredytowych”.

 

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy dysponuje w ramach projektu 3 milionami złotych.

 

Więcej informacji na temat oferty na stronie KPFP.

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji projektu ,,Wsparcie innowacji i przedsiębiorczości poprzez instrumenty finansowe RPO WK-P 2014-2020’’.

 

Źródłem finansowania marszałkowskiego pakietu antykryzysowego są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

 

Czytaj Marszałkowski pakiet antykryzysowy

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 grudnia 2021 r.