Aktualności

Festyn rodzinny na grudziądzkich Błoniach w ramach czerwcowych obchodów Święta Województwa. Podobne imprezy odbyły się także w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu, fot. Adrian Chmielewski
Festyn rodzinny na grudziądzkich Błoniach w ramach czerwcowych obchodów Święta Województwa. Podobne imprezy odbyły się także w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu, fot. Adrian Chmielewski

Nasze największe miasta w statystyce

Za nami tegoroczne obchody Urodzin Bydgoszczy, Toruńskiego Święta Miasta oraz dni Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Jak prezentują się największe miasta Kujaw i Pomorza w liczbach? Odpowiedź w infografikach przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy.

 

Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław – w tej kolejności klasyfikujemy największe regionalne ośrodki miejskie, zarówno jeśli chodzi o liczbę mieszkańców jak i powierzchnię.

 

Bydgoszcz zajmuje powierzchnię 176 kilometrów kwadratowych, czyli 1 procent powierzchni województwa. W 2016 roku miasto liczyło 354 tysiące mieszkańców, zawarto w nim 1737 małżeństw i urodziło się 3239 dzieci. Infografika Urzędu Statystycznego z okazji kwietniowych 671. urodzin Bydgoszczy.

 

Powierzchnia Torunia to 116 kilometrów kwadratowych. W mieście mieszka 202 tysiące mieszkańców, w ubiegłym roku urodziło się w nim 2100 dzieci. W porównaniu z 2010 rokiem liczba ludności zmniejszyła się o 1,3 procenta. Infografika Urzędu Statystycznego z okazji Dni Torunia.

 

W końcu 2016 roku Włocławek liczył 112,5 tysiąca mieszkańców. W mieście zawarto 486 małżeństw i urodziło się 916 dzieci. Powierzchnia Włocławka to 84 kilometry kwadratowe. Infografika Urzędu Statystycznego z okazji Dni Włocławka.

 

W Grudziądzu w 2016 roku urodziły się 884 dzieci, a w porównaniu z 2010 rokiem liczba ludności zmniejszyła się o 2,9 procent. Powierzchnia miasta to 58 kilometrów kwadratowych. Infografika Urzędu Statystycznego z okazji Dni Grudziądza.

 

Inowrocław zajmuje powierzchnię 30 kilometrów kwadratowych. W ubiegłym roku w mieście urodziło się 597 dzieci, a liczba ludności w porównaniu z 2010 rokiem zmniejszyła się o 2,9 procent. Infografika Urzędu Statystycznego z okazji Dni Inowrocławia.

 

Więcej danych na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy

 

Czytaj też:

Kujawsko-Pomorskie najlepsze jest

Sprawdź, co wiesz o regionie  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 czerwca 2017 r.