Aktualności

Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk
Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk

Nasze inwestycje w przedszkola

Wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Kujawsko-Pomorskiego umożliwiło utworzenie 40 nowych miejsc dla przedszkolaków w gminie Stolno (powiat chełmiński). We wtorek (11 września) z maluchami z przedszkola w Robakowie spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafiły dotąd na utworzenie 3 tysięcy miejsc dla przedszkolaków w całym regionie.

 

– Dzięki unijnemu wsparciu systematycznie poprawiamy zarówno bazę lokalową, jak i ofertę edukacyjną przedszkoli w całym regionie. Inwestycje w kształcenie, także w kształcenie najmłodszych dzieci, to inwestycje w naszą przyszłość – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Wiele projektów z zakresu rozwoju edukacji przedszkolnej w ramach RPO to przedsięwzięcia zintegrowane, czyli takie, w których dofinansowanie trafia najpierw na realizację części inwestycyjnej, a następnie na prowadzenie placówki oraz organizację dodatkowych zajęć.

 

Wśród projektów inwestycyjnych jest 29 zadań dotyczących budowy nowych budynków przedszkoli oraz rozbudowy i adaptacji na ten cel istniejących gmachów. Kolejne 7 projektów dotyczy termomodernizacji budynków, w których przebywają przedszkolaki. Suma dofinansowania na ten cel to blisko 60 milionów złotych. Lista projektów inwestycyjnych, na realizację których trafiło dotąd wsparcie w załączniku.

 

W ramach tak zwanych „projektów miękkich” zarząd województwa przyznał dotąd dofinansowanie na realizację 58 przedsięwzięć, które pozwoliły na utworzenie blisko 3 tysięcy miejsc dla przedszkolaków oraz umożliwiły organizację dodatkowych zajęć dla maluchów. Suma wsparcia to ponad 23 miliony złotych. W sumie w ramach RPO powstanie blisko 3,4 tysiąca miejsc dla maluchów w przedszkolach. Lista projektów, na realizację których trafiło dotąd wsparcie w załączniku.

 

Dziś (11 września) marszałek Piotr Całbecki spotkał z dziećmi z przedszkola w Robakowie, którym od września służy nowy oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej.

 

W ramach zintegrowanego projektu „Zwiększenie dostępu do wychowania przedszkolnego w gminie Stolno” wsparcie z RPO trafiło w pierwszej kolejności na budowę przedszkola przy Zespole Szkół nr 2 w Robakowie oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby przedszkola w Zespole Szkół nr 1 w Stolnie. W kolejnym etapie utworzono 40 miejsc dla dzieci w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Robakowie (25 miejsc) oraz Stolnie (15 miejsc, a dodatkowo gmina Stolno utworzyła kolejne 10 miejsc ze środków własnych). W ramach przedsięwzięcia organizowane są też dodatkowe zajęcia dla maluchów. Suma wsparcia z RPO to 1,1 miliona złotych.

 

Beata Krzemińska  

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 września 2018 r.

 

Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk Nowy budynek oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Robakowie działa od kilku dni, fot. Łukasz Piecyk