Aktualności

Ustawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ustawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nasze bożonarodzeniowe drzewko

Prawie 20 metrowy świerk stanął na placu przed Urzędem Marszałkowskim. Dziś zaczyna się jego ozdabianie. Pracownicy urzędu umieszczą na nim tysiące lampek i tradycyjne ozdoby.  Drzewko rozbłyśnie przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Drzewko wybrane przez marszałka Piotra Całbeckiego wspólnie z dziećmi z gminy Unisław pochodzi z raciniewskiego lasu w powiecie chełmińskim.

 

– Choinka kojarzy się z magiczną aurą, rodzinnym ciepłem i spotkaniami z najbliższymi. Szczególnie teraz w okresie pandemii potrzebujemy impulsu, który rozjaśni nam życie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) pochodzący z zasobów Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Wyrosło w raciniewskim lesie w powiecie chełmińskim. Pierwszym etapem przygotowań do świat Bożego Narodzenia był wybór choinki, którego marszałek Piotr Całbecki dokonał 27 listopada.

 

Przed siedzibą samorządu województwa pojawi się także bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

 

W tym roku płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami wydaną przez Urząd Marszałkowski przygotował zespół „Z Nocy w Moc”. Utwory wkrótce ukażą się na naszym portalu. Zachęcamy również do posłuchania świątecznych utworów z ubiegłych lat.

Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl oraz w specjalnej zakładce.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

8 grudnia 2020 r.

 

Ustawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUstawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUstawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUstawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUstawianie choinki przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP