Aktualności

Stoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKP
Stoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKP

Nasza żywność na targach w Berlinie

Tradycyjnie, już po raz 25., nasz region uczestniczył w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Zielony Tydzień w Berlinie. W pierwszy targowy weekend nasze stoisko odwiedzili wicemarszałek Dariusz Kurzawa, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski.

 

O randze imprezy świadczy liczba wystawców i liczba odwiedzających, a także to, że zainteresowanie nią stale rośnie. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych wystawia się ponad 1,5 tysiąca producentów, stoiska odwiedza 400 tysięcy gości. W styczniu w Berlinie spotykają się wytwórcy żywności z całego świata, którzy promują tu swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej.  

 

W tym roku Kujawsko-Pomorskie prezentowało się w Berlinie po raz 25. Z tej okazji gości stoiska podejmowaliśmy jubileuszowym tortem.

 

Stoisko naszego regionu (hala 11.2, stoisko nr 115) na powierzchni 96 metrów kwadratowych obejmowało ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych i żywności wysokiej jakości – m.in. owoców i warzyw oraz ich przetworów, wyrobów wędliniarskich, ryb, gęsiny i wyrobów cukierniczych. Prezentowaliśmy też filmy i zdjęcia promujące walory turystyczne Kujaw i Pomorza.

 

W ramach regionalnej ekspozycji prezentowały się:

 • firma Marwit ze Złejwsi Wielkiej pow. toruński
 • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli pow. inowrocławski
 • PPUH Kwiecińscy z Bożejewiczek pow. żniński
 • Spiżarnia Kujawsko-Pomorska z Przysieka pow. toruński
 • Polski Związek Wędkarski oddział Toruń

 

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2018 r.

 

Stoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKPStoisko naszego województwa na targach Zielony Tydzień w Berlinie, fot. Andrzej Żeglarski/UMWKP