Aktualności

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

E-Szkoła: lekcje o samorządzie i regionie

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczęliśmy wyjątkowo – w związku z obchodami Święta Województwa w poniedziałek (8 czerwca) odbyły się e-lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

 

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu. O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

 

Po zajęciach przygotowanych z okazji Święta Województwa kolejne lekcje odbywają się według nowego planu:

 

 

W czwartek (11 czerwca, Święto Boże Ciało) i piątek (12 czerwca) zajęcia nie odbędą się. Z nowymi e-lekcjami po przerwie świątecznej wrócimy w poniedziałek (15 czerwca).

 

 

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach na: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Poza tym lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

 

Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

 

Zobacz także:

 

Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 czerwca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2020 r.

 

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, FOT. Mikołaj Kuras dla UMWKPLekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, FOT. Mikołaj Kuras dla UMWKPLekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, FOT. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, fot. Mikołaj KurasWykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, fot. Mikołaj KurasZajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPZajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia mówiła o ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia mówiła o ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP