Aktualności

Seminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Seminarium „ZEA – rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nasz eksport i Expo w Dubaju

Kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy, zainteresowani otwierającym się na polski eksport rynkiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), uczestniczyli we wtorek (29 czerwca) w zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski seminarium na temat możliwości, szans i zagrożeń prowadzenia biznesu w tym rejonie świata. Wśród mówców był m.in. wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Zdjęcia do pobrania.

 

Omawiano m.in. aspekty kulturowe w kontaktach biznesowych z partnerami z ZEA, kwestie prawno-podatkowe i celno-skarbowe, rządowe i regionalne instrumenty wsparcia oraz sposoby minimalizacji ryzyka, a także udział Polski i naszego regionu w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju (1 października 2021 – 31 marca 2022). Prelegentami byli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (TARR) oraz specjaliści z Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego. Ofertę dla przedsiębiorców w ramach polskiej ekspozycji na Expo w Dubaju przedstawiła Marta Zielińska z PAIiH, która odpowiada za koordynację regionalnych programów obecności na Expo 2020 oraz za budowanie zaangażowania środowisk naukowych. 

 

Omawiano też przygotowania do misji gospodarczych i ekspozycji naszego województwa na Expo w Dubaju (3-9 lutego 2022). Misje te i kujawsko-pomorską ekspozycję regionalną przygotowują Departament Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego i Departament Promocji w Urzędzie Marszałkowskim oraz TARR. Zainteresowanych udziałem przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu z oboma departamentami i agencją. 

 

ZEA są szybko rozwijającym się jednym najbogatszych państw Azji Zachodniej. Polski rząd uznaje Emiraty za jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju naszego eksportu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2021 r.

 

Seminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSeminarium „ZEA - rynek otwierający się na polski eksport”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP