Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Nasi sportowcy na igrzyskach w Buenos Aires

Dwanaścioro młodych sportowców z Kujaw i Pomorza znalazło się w reprezentacji Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które w dniach od 6 do 18 października odbywają się w stolicy Argentyny. Wielu z nich to stypendyści Marszałka Województwa.

 

Nasz region najliczniej reprezentują przedstawiciele hokeja na trawie. W zespole dziewcząt do lat 18 znalazły się: Julia Balcerzak i Małgorzata Plewa (obie z LKS Gąsawa).  Trenerem żeńskiej kadry jest Bogusław Kozłowski z LKS Rogowo.

 

W turnieju chłopców do lat 18 grają: Jakub Gebler, Korneliusz Nitka i Michał Nowakowski (wszyscy UKS Jedynka Żnin), Eryk Bembenek, Tomasz Bembenek (obaj z LKS Rogowo), Jakub Chumeńczuk i Dawid Zabłocki (obaj z LKS Gąsawa).

 

Do Buenos Aires poleciały też nasze lekkoatletki – Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz; 400 m), Wiktoria Kalitta (SL Zawisza Bydgoszcz; skok o tyczce) oraz tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek – Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek; 1500 m). 

 

Polskę reprezentuje łącznie 69 zawodniczek i zawodników. Warto przypomnieć, że Klaudia Kazimierska, Julia Balcerzak, Małgorzata Plewa, Dawid Zabłocki, Korneliusz Nitka, Jakub Gebler, Jakub Chumeńczuk i Eryk Bembenek to tegoroczni stypendyści Marszałka Województwa.

 

Oficjalna strona igrzysk i program zawodów na stronie: https://www.olympic.org/buenos-aires-2018

 

Czytaj także: Stypendia marszałka dla sportowców (zdjęcia)

 

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

9 października 2018 r.