Aktualności

Setne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKP
Setne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKP

Najserdeczniejsze życzenia dla dzielnej matki

Wychowała sześcioro dzieci, z naszym regionem związana jest od 68 lat. Maria Majchrzak obchodziła niedawno setną rocznicę urodzin. Z tej okazji w sobotę (11 lutego) rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska wręczyła seniorce marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

– Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Maria Majchrzak przyszła na świat 7 lutego 1923 roku we wsi Izbiska, położonej w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim. Po tym jak poślubiła Zygmunta Majchrzaka, para przeprowadziła się na Kujawy i Pomorze w 1955 roku. Osiedlili się w Królikowie (powiat nakielski). Pani Maria zajmowała się wychowywaniem sześciorga dzieci – trzech synów i trzech córek. Była oddaną gospodynią domową. Gdy dzieci już podrosły, pani Maria pracowała w lokalnej Spółdzielni Kółek Rolniczych. Po przebytej chorobie przeszła na rentę. Wolne chwile uprzyjemniały jej robótki ręczne, takie jak dzierganie na drutach czy szycie ubrań i dodatków. Obecnie nadal mieszka w Królikowie pod opieką córki.

W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i członkinie koła gospodyń wiejskich w Królikowie.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 lutego 2023 r.

Setne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKPSetne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKPSetne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKPSetne urodziny pani Marii Majchrzak, fot. UMWKP