Aktualności

Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2023, uroczyste podsumowanie konkursu, fot. UMWKP
Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2023, uroczyste podsumowanie konkursu, fot. UMWKP

Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2023

Bydgoski Drobex i toruński Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich są zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu na najlepsze produkty i potrawy Kujaw i Pomorza. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w miniony czwartek (26 października) w Centrum Targowym Park w Toruniu z udziałem dyrektora marszałkowskiego Departamentu Rolnictwa i Geodezji Wiesława Czarneckiego i wicedyrektora w tym departamencie Edyty Zakrzewskiej.

Doroczny konkurs organizują Urząd Marszałkowski i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego, celem jest promocja produktów spożywczych wysokiej jakości, propagowanie różnorodności, rozwijanie kreatywności i inicjatywy branży rolno-spożywczej, a także zachowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego.

 

W tegorocznej rywalizacji konkursowej wzięło udział 17 podmiotów, jury oceniało 34 produktów i potrawy. W kategorii firm przetwórczych triumfował bydgoski Drobex, który jest producentem filetu drobiowego w ziołach. W konkurencji zarezerwowanej dla restauracji i szkół gastronomicznych najlepszy okazał się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu, który zaproponował „pieróg z fantazją”.

 

Wyniki konkursu

 

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 października 2023 r.