Aktualności

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu

Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2016

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku oraz Restauracja Stylowa w Świeciu, to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „Najlepszy produkt spożywczy Pomorza i Kujaw” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. Laureatów poznaliśmy podczas wczorajszej (28 października) uroczystości w Restauracji Lokomotywa w Toruniu.

 

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja produktów spożywczych wysokiej jakości wytwarzanych na terenie naszego województwa, otwieranie nowych rynków zbytu i propagowanie różnorodności produktów spożywczych. Chodzi też o nagradzanie pomysłowości i inicjatyw specjalistów z zakładów przetwórczych branży rolno-spożywczej i firm gastronomicznych regionu oraz ochronę dziedzictwa kulinarnego i kulturowego Kujaw i Pomorza.

 

Do konkursu organizowanego już po raz jedenasty, zgłaszane są produkty odpowiadające standardom europejskim i charakteryzujące się najwyższą jakością. Konkurs zwraca uwagę konsumentom na produkty, które warto wybrać spośród szerokiej oferty artykułów dostępnych na sklepowych półkach.

W tegorocznej rywalizacji konkursowej wzięło udział 21 zakładów przetwórczych, poddając pod ocenę jury 29 produktów oraz 6 restauracji, w tym 3 warsztaty szkół gastronomicznych, przygotowując do konkursu 13 produktów i potraw.

 

Spośród produktów zgłoszonych do udziału komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze w każdej z dwóch kategorii:

 

Kategoria: Przedsiębiorstwo

  • I miejsce – Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku za produkt „Twaróg śmietankowy z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”

 

  • II miejsce – AGRO-VISBEK Sp. z o.o. z Bydgoszczy za produkt „Polędwiczka wędzona w posypce”

 

  • III miejsce – Piekarnia Bartkowscy sp. j. w Toruniu za produkt „Chleb ziemniaczano-ogórkowy”

 

Kategoria: Restauracje

  • I miejsce – Restauracja Stylowa Świecie za produkt „Kujawsko-Pomorski Smak Jesieni”

 

  • II miejsce – Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Toruniu za produkt „Różany kurczak z dyniowymi kopytkami”

 

  • III miejsce – PGT „Twierdza Toruń Fort IV” w Toruniu za produkt „Dynia od śniadania do kolacji”

 

Nagrody za zajęcie czołowych lokat mają formę statuetek. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Zwycięzcy otrzymali również możliwość ekspozycji nagrodzonego produktu na stoisku promocyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas Targów Grune Woche 2017 w Berlinie.

 

Departament Rolnictwa I Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

28 października 2016 r.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu