Aktualności

Spotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Najlepsi w budowlance

Listy gratulacyjne od marszałka województwa otrzymali wczoraj (21 marca) młodzi adepci zawodów budowlanych, którzy reprezentowali nasz region w finale ogólnopolskiego turnieju budowlanego „Złota Kielnia”. Z uczniami i ich nauczycielami spotkali się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i dyrektor Departamentu Edukacji Domicela Kopaczewska.

 

Celem posiadającego długoletnią tradycję turnieju, który organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej, jest podnoszenie poziomu wiedzy zawodowej, w tym tej związanej z zastosowaniem najnowszych rozwiązań materiałowych. W finale tegorocznej edycji wzięło udział czterdziestu dwóch uczniów zasadniczych szkół zawodowych z całego kraju. Kujawsko-Pomorskie reprezentowała szóstka młodych ludzi, na co dzień uczących się w placówkach w Toruniu, Grudziądzu i Inowrocławiu:

 

  • Kamil Snopkowski z Zespołu Edukacyjnego Blok w Toruniu
  • Sylwester Bartnik z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu
  • Wiktor Wiechecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu
  • Mikołaj Dereszewski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu
  • Krystian Łakoma z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu
  • Damian Golec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu.

 

W spotkaniu uczestniczyli też nauczyciele zawodu z Torunia, Grudziądza i Inowrocławia oraz dyrektor Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu Danuta Paluszak. Placówka, którą kieruje dyrektor Paluszak, okazała się najlepszą ze wszystkich uczestniczących w finale turnieju.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 marca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2017 r.

 

Spotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami zawodów budowlanych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP