Aktualności

Spotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Najlepsi maturzyści gościli w urzędzie

Wśród najzdolniejszych maturzystów w kraju znaleźli się licealiści kujawsko-pomorskich szkół. Tegoroczni najlepsi z najlepszych oraz liderzy rankingów naszych tegorocznych programów stypendialnych spotkali się w czwartek (29 września) z przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietą Piniewską, członkiem zarządu Sławomirem Kopyściem oraz dyrektorem Departamentu Edukacji Czesławem Ficnerem.

– Czujemy się zaszczyceni, że możemy gościć uczniów, którzy napisali maturę na sto procent. Takich osób było niewiele w całym kraju, a dwójka spośród nich jest z naszego województwa. Oprócz tego gościmy tych, którzy są liderami naszych programów stypendialnych. Samorząd województwa pomaga najlepszym uczniom, którzy ciężko pracują, mają ambicje. Oni są przyszłością naszego województwa, dlatego cieszymy się, że są dziś z nami – mówił członek zarządu Sławomir Kopyść.

Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna co roku wybierają maturzystów z najlepszymi wynikami w kraju. Celem projektu „Matura na sto procent” jest także propagowanie wśród ludzi młodych chęci do samorozwoju i poszerzania zasobu wiedzy. Finalistami wybranymi przez kapitułę projektu są uczniowie, którzy z każdego przedmiotu maturalnego uzyskali wynik co najmniej 90 procent.

W tym roku maturę w Polsce zadawało blisko 270 tysięcy uczniów. W tegorocznej edycji projektu spośród zdających egzaminy maturalne wyłoniono 95 najlepszych.

Wśród finalistów znaleźli się maturzyści z województwa kujawsko-pomorskiego:

  • Piotr Paczkowski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
  • Nikola Retecka – uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W spotkaniu wzięli udział także najlepsi marszałkowskich programów edukacyjnych:

  • Marek Rauchfleisz, uczeń Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu (Prymus Pomorza i Kujaw)
  • Marta Gaca, uczennica Technikum Logistyczno-Spożywcze nr 13 w Zespole Szkół Spożywczych w Bydgoszczy (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza)
  • Adam Szydzik, uczeń II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu (Humaniści na start).

Jeszcze do 30 września można składać wnioski o marszałkowskie stypendia dla prymusów. Wysokość wsparcia to nawet 5 tysięcy złotych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

29 września 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 września 2022 r.

Spotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP