Aktualności

Prezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz Piecyk
Prezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz Piecyk

Najładniejsze wieńce dożynkowe 2018

Mieszkańcy Trzcianki w gminie Tłuchowo (powiat lipnowski) oraz gospodynie z KGW Trutowo w gminie Kikół (powiat lipnowski) zwyciężyli w rozstrzygniętych podczas dożynek wojewódzkich w Wąbrzeźnie konkursach na najładniejsze wieńce dożynkowe. Artyści z Trzcianki, którzy okazali się najlepsi w kategorii wieńców tradycyjnych, będą reprezentować nasz region na dożynkach prezydenckich w Spale.

 

– Stało się już tradycją, że jeden z pięknych wieńców dożynkowych, prawdziwych dzieł sztuki, prezentowanych podczas wojewódzkiego święta plonów, co roku ozdabia hol w Urzędzie Marszałkowskim. W tym roku trafił do nas wieniec przygotowany przez mieszkańców Brzozowa w gminie Kijewo Królewskie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wyniki konkursu na najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym:

I miejsce –   Sołectwo Trzcianka, gmina Tłuchowo, powiat lipnowski,

II miejsce –  KGW Czarże, gmina Dąbrowa Chełmińska, powiat bydgoski,

III miejsce – KGW Jarantowiczki, gmina Ryńsk, powiat wąbrzeski,

Wyniki konkursu na najładniejszy współczesny wieniec lub ozdobę dożynkową

I miejsce –  KGW Trutowo, gmina Kikół, powiat lipnowski ,

II miejsce – Sołectwo Brzozowo, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński,

III miejsce – KGW Brudzawy, gmina Bobrowo, powiat brodnicki.

Wyniki konkursu na najciekawsze stoisko powiatu/lokalnej grupy działania

I miejsce –   Starostwo Powiatowe w Lipnie

II miejsce –  Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

III miejsce – Lokalna Grupa Działania „Vistula Terra Culmensis”

Wieniec wykonany przez Sołectwo Trzcianka będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie na konkursie „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” podczas Dożynek Prezydenckich w Spale w dniach 15-16 września.

Czytaj też: Wojewódzkie święto plonów

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

5 września 2018 r.

I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym –   Sołectwo Trzcianka, gmina Tłuchowo, powiat lipnowski, fot. Iwona Górska/UMWKPII miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym –  KGW Czarże, gmina Dąbrowa Chełmińska, powiat bydgoski, fot. Iwona Górska/UMWKPIII miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym – KGW Jarantowiczki, gmina Ryńsk, powiat wąbrzeski, fot. Iwona Górska/UMWKPI miejsce w konkursie na najładniejszy współczesny wieniec –  KGW Trutowo, gmina Kikół, powiat lipnowski, fot. Iwona Górska/UMWKPII miejsce w konkursie na najładniejszy współczesny wieniec – Sołectwo Brzozowo, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński, fot. Iwona Górska/UMWKPIII miejsce w konkursie na najładniejszy współczesny wieniec – KGW Brudzawy, gmina Bobrowo, powiat brodnicki, fot. Iwona Górska/UMWKPPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykPrezentacja wieńców podczas dożynek wojewódzko-diecezjalnych w Wąbrzeźnie, fot. Łukasz PiecykWieniec wykonany przez Brzozowo, gmina Kijewo Królewskie, który ozdabia hol Urzędu Marszałkowskiego, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl