Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Konkurs Astronomiczny – ostatnie dni na składanie prac

Konkurs fotograficzny dla najmłodszych, scenariusz pokazu astronomicznego, sztuka teatralna, praca badawcza – zapraszamy do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym dla dzieci i młodzieży. Na prace czekamy do końca przyszłego tygodnia (12 maja). Do wygrania między innymi teleskopy, lunety, kino domowe, sprzęt fotograficzny i tablet. Organizatorem jest samorząd województwa.

 

Już po raz piąty zachęcamy uczniów naszego województwa do udziału w konkursie astronomicznym, którego organizatorem jest samorząd województwa. Do wygrania między innymi teleskopy, lunety, kino domowe, sprzęt fotograficzny i tablet.

 

Zaplanowaliśmy cztery kategorie konkursowe:

  • prace indywidualne „Niebo moich marzeń” (konkurs fotograficzny dla uczniów w wieku 6-12 lat);
  • prace indywidualne „My, planetarni reżyserzy” (scenariusz pokazu astronomicznego dla uczniów w wieku 12-20 lat o maksymalnej długości 4 stron formatu A4);
  • prace zespołowe „Z teatrem w kosmos, czyli kosmiczna kreatywność” (sztuka teatralna dla uczniów w wieku 12-16 lat, czas trwania: do 45 minut, zespół liczący do 5 osób);
  • prace zespołowe „Zgrany astroteam” (praca badawcza dla uczniów w wieku 12-20 lat, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnych metod, zespół liczący do 5 osób).

 

Szczegóły, regulamin oraz załączniki do regulaminu

Informacja o rozstrzygnięciu ubiegłorocznej edycji konkursu

 

Zachęcanie do spotkań z astronomią to sposób samorządowych władz województwa na zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi. Finansowany z naszego RPO 2007-2013 marszałkowski program budowy nowoczesnych ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych zakończył się powstaniem w Kujawsko-Pomorskiem czternastu ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych Astrobaza Kopernik. Każde posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych. – Pełnią rolę dydaktyczną i popularyzatorską. Korzystają z nich zarówno szkoły, jak i lokalni pasjonaci – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Więcej o naszych obserwatoriach na stronie www.astrobaza.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Informacje o innych aktualnych konkursach edukacyjnych:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 marca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2017 r.