Aktualności

fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Nagrody za frekwencję przy urnach

W niedzielę (12 lipca) odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminne społeczności, które najliczniej poszły do urn, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Do udziału w wyborach zachęcali 8 lipca marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  

 

Wybory to święto demokracji. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, każdy jest na wagę złota – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska

 

Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, to także nasz moralny obowiązek. To, o co przede wszystkim walczymy, to wysoka frekwencja przy urnach – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

 

Jak przyznamy te bonusy? Po wyborach sprawdzimy, jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią stworzymy rankingi samorządów w następujących kategoriach:

  • największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)
  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

 

Zwycięski samorząd w każdej z tych kategorii zostanie nagrodzony. Będzie to właściwie nagroda dla mieszkańców – organizacja atrakcyjnej imprezy kulturalnej. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczy 20 tysięcy złotych.

 

W ubiegłym roku konkurs z nagrodami dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych Kujaw i Pomorza ogłosiliśmy w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Marszałkowskie bonusy za wysoką frekwencję trafiły do Torunia, Brodnicy, Ciechocinka oraz miasto Solec Kujawski i gmina Osielsko (powiat bydgoski). Więcej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

8 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2020 r.

Kampania profrekwencyjna marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPKampania profrekwencyjna marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPKampania profrekwencyjna marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPKampania profrekwencyjna marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP