Aktualności

Uroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj Kuras
Uroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj Kuras

Nagrody dla sportowców

We wtorek (23 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród finansowych zarządu województwa dla sportowców i ich opiekunów, którzy z sukcesem reprezentowali nasz kraj i region na ubiegłorocznych zawodach. Wśród wyróżnionych jest pół tysiąca osób z blisko 70 klubów sportowych.

 

– To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców. Naszym zawodnikom oraz ich trenerom i opiekunom gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów. Jestem przekonany, że nasze województwo będzie miało silną sportową reprezentację podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 359 sportowców z 68 klubów. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 134 trenerom naszych sportowców oraz 9 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 291 tysięcy złotych. Podczas dzisiejszej uroczystości nagrody sportowcom wręczyli marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmikowej komisji Sportu i Turystyki Jacek Gajewski.

 

 

Sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego w 2015 roku:

  • medale mistrzostw świata (juniorzy i seniorzy): 26 złotych, 10 srebrnych, 20 brązowych,
  • medale mistrzostw Europy (juniorzy i seniorzy): 25 złotych, 35 srebrnych, 18 brązowych.

 

W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie uplasowało się ponownie na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.969,05 punktów, wygrało Mazowieckie – 19.205,32 pkt. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych po raz kolejny liderem rankingu został CWZS Zawisza Bydgoszcz. W klasyfikacji powiatów na 5 miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 12 miejsce, a Grudziądz znalazł się na 26 pozycji (sklasyfikowano 360 powiatów).

 

Nasi sportowcy walczą o prawo udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kwalifikację olimpijską uzyskali już wioślarze – Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski i Artur Mikołajczewski oraz kajakarze – Beata Mikołajczyk i Mateusz Polaczyk. Realne szanse na „paszport olimpijski” ma jeszcze około 40 zawodników z Kujaw i Pomorza.

 

O stypendiach dla naszych zawodników

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lutego 2016 r.

 

Uroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj KurasUroczyste wręczenie nagród dla sportowców, fot. Mikołaj Kuras