Aktualności

Statuetka Nagrody Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Statuetka Nagrody Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nagroda Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego

Miło nam poinformować, że album fotograficzny „Drzwi do krajobrazu. Parki krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, ze zdjęciami Daniela Pacha i tekstem Marii Falińskiej, wydany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, został wyróżniony przyznawaną za najlepsze publikacje turystyczne Nagrodą Magellana. Pierwsze miejsce dzielimy z Marcinem Kydryńskiego i jego albumem „Dal. Listy z Afryki minionej”.

 

Już po raz 13. redakcja Magazynu Literackiego „Książki” przyznała swoje wyróżnienia w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji turystycznych wydanych w minionym roku kalendarzowym. Oficjalnie ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu nastąpiło online 25 czerwca.

 

To nie pierwszy sukces samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w tym konkursie – trzy lata wcześniej wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymało wydawnictwo „Kujawsko-Pomorskie. Panorama Wisły” ze zdjęciami Jadwigi Elżbiety Czarneckiej i Marka Czarneckiego.

 

„Drzwi do krajobrazu” to pozycja ukazująca piękno kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych, których mamy w naszym województwie aż osiem. Obfitujące w rzeki, jeziora i lasy tereny stanowią blisko 10 procent powierzchni regionu. Są idealnym miejscem do uprawiania turystyki: pieszej, wodnej i rowerowej.

 

Książka na profilu województwa na platformie Issu

 

Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego

 

28 czerwca 2021 r.

 

Statuetka Nagrody Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKPStatuetka Nagrody Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKPStatuetka Nagrody Magellana dla wydawnictwa Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021 r.