Aktualności

Nagroda „KOS” wręczona, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Nagroda „KOS” wręczona, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Nagroda „KOS” wręczona

3 czerwca 2023 roku Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy gościł poetów nominowanych do KOSa – nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Hoffmana na najlepszy tomik poetycki, opublikowany w roku poprzedzającym edycję konkursu.

Decyzją kapituły, w składzie: Iwona Smolka (przewodnicząca), Anna Janko, Grzegorz Kalinowski, Robert Mielhorski, nominację otrzymali: Wojciech Bonowicz za tom „Wielkie Rzeczy”, Krystyna Dąbrowska za tom „Miasto z indu”, Anna Piwkowska za tom „Furtianie”, Urszula Sieńkowska-Cioch za tom „Dwie trzecie wody” oraz Marcin Zegadło za tom „Martwe i Ozdobne”.

Nagroda główna, tj. statuetka KOSa autorstwa Adriany Wituckiej oraz 15 tysięcy złotych ufundowanych przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, powędrowała do pochodzącej z Warszawy Krystyny Dąbrowskiej, z którą, z uwagi na wcześniejsze zobowiązania Laureatki w Szwecji, połączyliśmy się online. Jej statuetkę odebrała Joanna Dąbrowska, ciocia autorki. Uroczystą galę poprowadził Tomasz Raczek, oprawę muzyczną zapewnił zespół Marynata Gypsy Trio.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest marszałkowską instytucją kultury.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

 

7 czerwca 2023 r.