Aktualności

Ceremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ceremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Modernizacja targowiska w Toruniu to wsparcie lokalnych rolników

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz reprezentujący samorząd miejski Torunia prezydent Michał Zaleski i skarbnik Aneta Pietrzak podpisali w piątek (24 lutego) umowę o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 modernizacji jednego z targowisk w tym mieście. Marszałek Piotr Całbecki podkreśla, że to wsparcie przede wszystkim dla okolicznych rolników, wpisujące się w ideę zrównoważonej produkcji żywności i skrócenia drogi od pola do stołu.

Chodzi o często odwiedzane przez torunian targowisko przy ul. Mickiewicza. Inwestycja za 1 600 tys. złotych oznacza położenie nowej nawierzchni, instalację zadaszenia oraz nowe sieci elektryczną i kanalizacyjną.

– Targowiska to jedyne przedsięwzięcia w miastach (do 200 tysięcy mieszkańców), które mogą zostać dofinansowane ze środków PROW, przeznaczonego zasadniczo na rozwój obszarów wiejskich. Bardzo się cieszę, że ta inwestycja dochodzi do skutku, znam to targowisko, popularne wśród mieszkańców, ono wymaga inwestycji. Wspieramy w ten sposób rolników, którzy tu sprzedają wyprodukowaną lokalnie zdrową żywność. To dwudziesta inwestycja tego typu w naszym województwie, i ostatnia. W nowej perspektywie unijnego budżetu chcemy się koncentrować bezpośrednio na wsparciu producentów rolnych i dystrybutorów dobrej kujawsko-pomorskiej żywności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– To będzie nowa jakość na tym bardzo popularnym targowisku miejskim. Ułatwi to handel, a nam, kupującym, zapewni dobre warunki korzystania z tego miejsca. Zrobimy to w ciągu kilku miesięcy – deklarował podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim prezydent Michał Zaleski.

Zobacz Targowiska zapraszają na zakupy

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

24 lutego 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2023 r.

Ceremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia podpisania umowy PROW na modernizację targowiska w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP